Hírek, felhívások

Tájékoztatás a folyamatban lévő azbesztvizsgálatokról

Feltöltötte: Tóth Gábor TamásDátum: 2026. Máj 08. (Péntek), 13:48:51

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy a vizsgálatok során két helyszínen – az intézmények előtti csapadékvíz-elvezető melletti buszmegállónál, valamint a korábbi zöldhulladék-lerakó területén – a talajmintákban azbesztet (tremolitot) mutattak ki. A vizsgálati jegyzőkönyv elérhető önkormányzatunk honlapján.

Fontos hangsúlyozni, hogy az azbeszt jelenléte önmagában nem jelent közvetlen egészségügyi veszélyt. Kockázatot akkor jelenthet, ha az anyagból apró rostok válnak le, a levegőbe kerülnek, és nagyobb mennyiségben belélegezzük őket.

Önkormányzatunk folyamatosan figyelemmel kíséri a helyzetet, és kapcsolatban áll a katasztrófavédelem szakembereivel, valamint a megyei és országos illetékes szervekkel annak érdekében, hogy a szükséges intézkedések megfelelően és biztonságosan történjenek meg.

A képviselő-testület 2026. május 12-én, kedden 17:00 órakor rendkívüli ülést tart, ahol áttekinti a lehetséges megoldásokat és a további teendőket az önkormányzat lehetőségeinek figyelembevételével.

Kérjük a lakosságot, hogy hiteles információkért továbbra is kövessék önkormányzatunk hivatalos tájékoztatásait.


Letölthető dokumentumok:


További híreink: