Programajánló

MAGYAR faluNAP

Helyszín: -, Program időpontja: 2023. Szeptember 09. (Szombat), Feltöltötte: Dávid-Tóth Andrea

Szeptember 9-én ünnepeljük együtt községünk, régiónk és hazánk kiemelt értékeit, hungarikumokat!


 

Program: (helyszín: Sportcsarnok és udvar)
11:00 Tábori mise
12:15 - 12:45 Ebéd - a főzőversenyen elkészült pörkölt közönségszavazásával
13:00 Főzőverseny eredményhirdetés
13:10 Tavaszi Szél Citerazenekar
13:40 Gyöngyvirág dalkör
14:00 MAGYAR HÁZ ünnepélyes megnyitója a művelődési házban
14:00-18:00 MAGYAR HÁZ: kiállítás és bemutató: Glavánovits Martin fotó kiállítása "Magyar vidék" címmel; höveji csipke; kosárfonás; Rábaközi népviselet; Őrségi fazekasság, kézműves foglalkozás: nemezelés, agyagedény készítés
14:00-18:00 Szabadtéren
Klapka György Huszár Egyesület Kishuszár Tagozata - huszárok tábori élete interaktív bemutató
Népi fajátékok és kosarak körhinta
14:15 Tápláni Karate Egyesület
14:45 Szenior örömtánc
15:00 Foltvarró Sárkányklub kiállításának és a Nemzeti Művelődési Intézet által támogatott papírfonó szakkör kiállításának ünnepélyes megnyitója a Hét Kastély Kertje Művészeti Óvoda télikertjében. (a kiállítás 14 és 18 óra között tekinthető meg)
15:10 Westside táncbemutató
15:30 Újszülöttek polgárrá avatása
16:00 Vigadozzunk míg ránk nem köszönt a hajnal...-szanyi táncok csokorba kötve
17:00 Hungarikum folk show - puszták tánca
17:45 Táplánszentkereszti Ifjúsági Fúvószenekar
18:30 Hungarikum folk show - Tüzes tánc (szabadtéren)
19:15 Cimbaliband - eredeti kelet európai cimbalom rock'n'roll
21:00 Szandi
22:00 Bál DJ Zsola - igazi magyar retro slágerekkel
Készítsük el együtt községünk falunapi ebédjét! Bográcsos pörkölt főzőversenyre hívjuk a kedves lakókat! Szeptember 9-én, reggel 9 és 12 óra között kint a szabadban, a falunap helyszínén kell a csapatoknak elkészítenie a magyaros pörköltet. Mindehhez a hús Táplánszentkereszt Község Önkormányzatának a hagyma, paprika, paradicsom Németh Dánielnek (Daniel's Kitchen tulajdonosa) felajánlása minden csapatnak. A jelentkezést augusztus 15-ig várjuk (csapatnév, tagok)! Egy jó magyar pörkölt, toronyi kenyérrel és házi savanyúsággal igazán jó kis ebédünk lesz.


További programok: